Ana Sayfa HepsiBurada Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır ?

Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır ?

295
0
hepsiburada-magaza-acmak

Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır? Mağaza Ücreti Ve Komisyon Ne Kadar?
Hepsiburada’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler…

Hepsiburada.com, bir süredir Türkiye’deki en büyük e-ticaret sitelerinden biri. Siz de ürünlerinizle Hepsiburada’da satış yapmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Çünkü bu yazımızda sizlere e-ticaret kulvarındaki en eski ve önemli sitelerden birisi olarak görülen Hepsiburada‘da mağaza nasıl açılır” sorusunu ekran görüntüleriyle destekleyerek herkesin anlayabileceği basit bir dille anlattık.

1. Hepsiburada’da Satış Yapmak

Hepsiburada’da satış yapmak için izleyebileceğiniz iki yol mevcuttur. Bunlar:

 • Mağaza açarak site üzerinden direkt alıcıya satış yapmak
 • Tedarikçi olmak maksadıyla İş Ortağı Listesi’ne katılmak (bu seçenekte Hepsiburada‘ya satması için ürün satarsınız.)

Yazımızın ilerleyen kısımlarında iki maddeyi de ele alacağız. Fakat ilk önce yapılması gereken, Hepsiburada.com‘a üye olmak. Site herhangi bir satış yapabilmeniz için, şirket olmanızı zorunlu tutmaktadır. Yani Hepsiburada’da satış yapmak için resmi bir şirket olmanız zorunludur.

Şirket olarak Hepsiburada’da satış hedefliyorsanız, öncelikle Hepsiburada‘nın satış yapacaklara özel bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için tarayıcınıza ” b2b.Hepsiburada.com ” gerekmektedir.

hepsiburada, mağaza, açmak, dükkan, açmak

Hepsiburada’da satış yapmak

Karşınıza çıkan ekranın en alt kısmındaki seçeneklerden kayıt ekranlarına ulaşılabilmektedir. Bu noktada yukarıda bahsettiğimiz iki seçenekten birinin tercih edilmesi gerekmektedir. Direkt olarak alıcıya perakende satış mı yapılacak yoksa Hepsiburada‘ya ürün satılarak perakende satış işi siteye mi bırakılacak?

hepsiburada, dükkan, açmak, mağaza, açmak

Hepsiburada’da satış yapmak için

 

2. Direkt Satış Yapmak İçin Hepsiburada’da Mağaza Açmak

Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsizdir. Eğer direkt olarak müşteriye satış yapılmak isteniyorsa, ” Hepsiburada.com platformunda satıcı olmak ve ürününüzü direkt olarak müşterilere satmak istiyorsanız lütfen tıklayınız. ” yazısındaki linke tıklanmalıdır. Akabinde karşınıza çıkacak sayfada istenilen bilgilerin girilmesi istenecektir.

hepsiburada, mağaza, açmak, dükkan, açmak

Hepsiburada’da mağaza açmak için

 • Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi sağlıklı satışlar gerçekleştirmek için önemlidir. Çünkü onay almanız halinde Hepsiburada’da mağaza açma onayı almış olacaksınız ve mağazanız, buradaki bilgilere göre kurulacaktır. Üyelik tamamlandıktan sonra tarayıcınıza “merchant.Hepsiburada.com ” yazarak, çıkan ekrandan Hepsiburada.com satış paneline giriş yapmalısınız.

hepsiburada, dükkan, açmak, hepsiburada, mağaza, açmak

Hepsiburada’da dükkan açmak için

Bir sonraki adımda, açılan panel aracılığıyla şirket bilgilerinizle ” kayıt olmanız ” ve bir dizi evrak göndermeniz gerekecektir. Öncelikle ekranın en üstünde bulunan KAYIT kısmına tıklıyorsunuz. Burada gireceğiniz bilgiler örnekleriyle beraber aşağıdaki görsellerde verilmiştir.

hepsiburada, mağaza, dükkan, açmak

Hepsiburada’da mağaza açmak için

 

 • Bilgilerinizi girdikten sonra Hepsiburada.com sizden bazı belgeleri talep etmektedir. KAYIT kısmına tıkladıktan sonra açılan ekranda, FİRMA BİLGİLERİ alt başlığının yanında bulunan DÖKÜMANLAR başlığına tıklayarak, belgeleri yükleyeceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Görselin altında sizden istenecek olan belgelerin açıklamalı listesini bulabilirsiniz.

mağaza,açmak,dükkan,açmak,hepsiburada

 • Sözleşme Belgesi : 14 sayfadan oluşan sözleşmeyi PDF şeklinde tek nüsha olarak veya ZIP uzantısında, sisteme yüklemelisiniz. Her sayfanın kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.
 • Ek3 Pazaryeri Formu : Sarı alanları doldurmak suretiyle, komisyon oranlarını yazılı biçimde kaşeli ve ıslak imzalı olarak yüklemelisiniz.
 • Vergi Levhası : En eski bir önceki sene olmak üzere, içerisinde bulunduğumuz vergi yılına dair olacak şekilde yüklenmelidir.
 • İmza Sirküleri : Geçerlilik süresi geçmemiş olması zorunludur. Burada Adi Ortaklıklar İmza beyannamesi yahut Şahıs Firmaları olarak başvuru yapılabilmektedir.
 • Banka Bilgileri: Islak imzalı ve kaşeli olacak şekilde kullandığınız bankanın ismi, hesap adı, hesap numarası, şube adı, şube numarası ve iban numarası titizlikle, eksik olmadan doldurulmalıdır.
 • Faaliyet Belgesi : Son 6 aya dair olmak zorundadır.
 • Ticari Sicil Gazetesi: Burada vereceğiniz bilgiler, Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış adres ve unvan bilgisi, firma kaşesi, vergi levhası ve faaliyet belgesi ile uyumlu olmak zorundadır.
 • Eğer bir şahıs şirketiyseniz ve firmanızın ticaret odası kaydı mevcutsa, Ticaret Sicil Gazetesi ve Faaliyet Belgesi evraklarınızı da yüklemeniz gerekmektedir. Firmanızın ticaret odası kaydı mevcut değilse bu belgeleri yüklemeniz gerekmemektedir..
 • Adi Ortaklık firmaları için, ortaklığı belirten Ticaret Sicil Gazetesi ve Vergi Levhası yüklemeniz gerekmektedir.
 • Ortaklarınıza ait Vergi Levhası ile İmza Beyannameleri da teker teker yüklenmelidir.
 • Sunduğunuz tüm dökümanlarda, kaşe ile tüm ortakların ıslak imzasının bulunması zorunludur.
 • Hepsiburada.com’da mağaza açmak için bu belgeleri gönderdikten sonra onay süreciniz başlayacaktır. Aynı arayüzden belgelerinizin onay alıp almadığını kontrol edebilmektesiniz. Hepsiburada reddedilen belgeler için sebep belirtir ve tekrar yüklemenizi ister. Bu süreç başarılı sonuçlanırsa mağazanızı açabilir ve Hepsiburada’da satış yapmak için ürün girdisine başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz