İnstagramda Eticaret, Social Media Marketing #1

İnstagram ALışveriş

İnstagram’da Eticaret , İnstagram’da Alışveriş

İşletmeler ve Ek gelir isteyenler için Instagram alışveriş yayınları, ürünlerinizi sergilemek ve daha fazla satış sağlamak için harika bir yoldur. Özellikle şimdi, Instagram sayesinde yeni Ödeme Özelliği , Sizi instagram uygulamasından ayırmadan Uygulama içerisinde satın almanızı sağlar. Bir bayanın resmini paylaşıp Ayakkabısını, Eteğini ve kıyafetini etiketleyerek tek paylaşımda 3 ürünü sergileyebilirsiniz. Butikler için kombinlerde kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Instagram Alışveriş Paylaşımları Nelerdir?

Instagram alışveriş paylaşımları , kullanıcıların paylaşımlarda “etiketli” ürünleri görüntüleyerek Instagram’da buldukları ürünleri satın almalarını kolaylaştırır.

Fiziksel bir ürüne sahip bir marka veya işletmediyseniz, ürünlerinizi Instagram’ın günlük 500 milyon kullanıcısına sunma fırsatını kaçırmak istemezsiniz !

Instagram alışveriş paylaşımlarının işletmeniz için neden bu kadar büyük bir fırsat olduğuna geçmeden önce, ne tür alışveriş paylaşımları kullanabileceğinize hızlı bir genel anlatım yapacağız.
instagram alışveriş

1. Instagram Alışveriş Paylaşımları

İlk olarak, 1 Fotogram paylaşımında bir fotografa en fazla 5 ürün etiketleyebileceğiniz Instagram alışveriş yayınları!

Instagram Alışveriş’i kurduktan sonra , fotoğraflardaki ürünlerinizi mağaza kataloğunuza etiketleyebilirsiniz. Böylece paylaşımlarınızda her gönderi yaptığınızda, takipçileriniz için bir alışveriş deneyimi oluşturabilir ve ürün kataloğunuzu / yelpazenizi sergilemeye başlayabilirsiniz.
Kataloğunuzdaki ürünleri Facebook Piksel aracılığı ile Feed yüklemek olsada; İnsatagram alışveriş paylaşımı yapmanın en basit ve etkili bir yoludur.

Hemen Penti gibi hem de ZARA gibi mega markaların feed’lerinde instagram alışveriş yayınları nasıl kullandığını görün:instagram alışveriş

#2 Etiketli Ürünler ile Instagram Hikayeleri

Markalar ve tüketiciler zaten satışları artırmak için Instagram Hikayelerini kullanıyorlar, ancak şimdi çevrimiçi mağazalar takipçilerini “alışveriş yapmak için hızlıca kaydırmaya” özelliğini kullanmakta. Hikayenizi izlerken, takipçiler artık ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir satın alma işlemi yapmak için bir ürün etiketine dokunabilirler .

Instagram Hikayelerinde ürünleri etiketlemek, hikayelerde alışverişi teşvik etmenin daha organik bir yolu olabilir ve ürün ayrıntılarınızı daha ince bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır.

Instagram Hikayeleri için alışveriş etiketlerini kullanmanın en iyi yanı, 10.000’in altında takipçisi olan küçük işletmelerin artık ürünlerine ve sitelerine ziyaretçi çekebilir ve olası satış oranını arttırabilir!

Başlangıç için ​​çorap markası Penti mevsimsel koleksiyonlarını sergilemek için Instagram Hikayelerini nasıl kullandığını ve takipcilerine ürün alışverişene nasıl teşvik ettiğini inceleyin:

4.. Etiketli Ürünler ile Yeni Instagram AR Filtreleri

Instagram‘ın başka bir şey bulamayacağını düşündüğünüzde – yepyeni bir artırılmış gerçeklik ile instagram alışveriş özelliği artık Türkiye’de de yayınlıyorlar !

Bu çığır açan yeni özellik, tüketicilerin ürünleri satın almadan önce dijital olarak “denemelerini” sağlayarak perakendeciler için bir fırsatlar dünyası açar.

Başlangıçta özel artırılmış gerçeklik filtrelerini nasıl piyasaya sürdüklerine benzer şekilde Instagram , şu anda Warby Parker, MAC Cosmetics, Ray-Ban ve NARS Cosmetics gibi belirli marka markalarıyla bir AR alışveriş özelliğini beta test ediyor .

Bu markalar Instagram kullanıcılarının Instagram üzerinden ödeme yapmadan önce ürünleri “denemelerini” sağlar.

Bu hemen atlayabileceğiniz bir özellik olmasa da, Instagram’da gelecekteki alışveriş deneyimlerinin ne kadar ileride olacağını gösteriyor! İzlenmesi gereken biri!

0/5 (0 Reviews)
Content Protection by DMCA.com

1 Yorum

İnstagram'da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey - Eticaretteyim
19 Ekim 2023

[…] İnstagramda Eticaret, Social Media Marketing #1 […]

Yanıtla

Yorum Yap :)