Ana Sayfa n11 Kargo Siparişle Ödendi Ne Demek ?

Kargo Siparişle Ödendi Ne Demek ?

458
0

n11.com’da “Kargo Siparişle Ödendi” ne demek?

1: Alıcılar, kargo ücretinin ne kadar olacağı, adreste bulunamazsa kargo ücretinin nasıl ödeneceği gibi konular nedeniyle alışverişlerinde tereddüt yaşıyor. Yeni geliştirmemizle bu tereddütleri ortadan kaldırıyoruz. Alıcılar, kargo ücretini artık alışveriş esnasında sipariş tutarıyla birlikte ödeyebiliyor.

Bu hizmetten nasıl faydalanırım?

Ürünlerinizin sisteme dahil olabilmesi için kargo şablonunda anlaşmalı olduğunuz firmayı seçmeniz yeterli. Sistem şu anda 45 kilo/desi’ye kadar olan ürünleri destekliyor. Bu tanımlamayı yapmış olmanıza rağmen ürününüz sisteme dahil olmadıysa lütfen kategori yetkilinizle irtibata geçin.Bu geliştirmedeki iş ortaklarımız UPS, Sürat Kargo Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Aras Kargo ve PTT Kargo’dur. İlerleyen dönemde diğer kargo firmalarını da sisteme dahil edeceğiz.

Kargolama sürecinde neler yapmalıyım?

Kargo ücreti, alışveriş sırasında sipariş tutarıyla birlikte ödendiği zaman “Kargo Siparişle Ödendi” uyarısı çıkar.

Kargo siparişle ödendi ekranı
  • Ürünü onaylayıp 15 haneli kampanya numarası ile ilgili birlikte kargo firmasına teslim ederek kargonun n11.com ödemeli olduğunu belirtmeniz gerekir. Sipariş mutlaka alıcının ödeme yaptığı kargo firmasıyla gönderilmelidir. Başka bir kargo şirketiyle göndermeniz durumunda ürün teslim edilirken tekrar kargo ücreti talep edilecek ve müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyecektir.
  • Anlaşmalı olduğunuz kargo firması, kampanya numarasını girip fatura kestiğinde kargo takip numarası, n11.com sistemine otomatik olarak gönderilir. Sipariş “Onaylandı” statüsünden “Kargolandı” statüsüne geçer.
  • Seçili kargo firması UPS ise kargo şablonu çıktısını alarak siparişi barkodla birlikte kargo firmasına teslim etmeniz yeterli olacaktır. Sipariş “Onaylandı” statüsünden “Kargolandı” statüsüne geçecektir.. Bu süreçle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen burayı tıklayın.

Dikkat: Bu ürünler mutlaka kampanya numarası ile gönderilmelidir. Kampanya numarası ile ilgili sorun yaşanması halinde ilgili firma şubesi ile görüşüp ürünü kargolamamasını ve sizinle irtibata geçmesini isteyin. Böyle bir sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle iletişime geçin.

  • Bu ürünlerin kargo ücretini, alıcıdan tahsil edildiği için, fatura şablonunda belirtildiği şekilde faturanıza hizmet bedeli olarak ekleyin.
  • Kargo ücreti siparişle birlikte ödenen ürünler, kargo şablonunda belirtilen kargo firmasına teslim edilmelidir. Kesinlikle farklı bir kargo firması ile gönderim yapılmamalıdır.

    Mağazalar, kargo süreçleriyle ilgili bilgi almak için Yorum yazarak destek alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz