HepsiBurada

hepsiburada

Eticarette HepsiBurada ?

Türkiye’de “online alışveriş” dendiğinde akla gelen sayılı platform vardır. 2001 yılında faaliyet göstermeye başlamış olan Hepsiburada platformu da bunlardan biridir.
Bu platformun kurulduğu ilk zamanlar kendi ürünlerini satan bir “B2C” eticaret sitesi olduğunu söylemek mümkündür.
(B2c açılımını merak eden kişilerin “E Ticaret Türleri” adlı içeriğimize bakmaları mümkündür.)
Zaman geçtikçe faaliyet alanını genişleten, yeni adımlar atan bu platform, bir online Pazar yerleri arasında yerini almış durumdadır.
Günümüzde çeşitli şirketlerin kendi mağazalarını açıp faaliyet gösterebildikleri hepsiburada, 12 milyona yakın ürün stoğuna sahiptir. Bu platformda 30 kategorinin bulunduğu da önemli bir detaydır.

Hepsiburada nasıl çalışır?

Hepsiburada, hem kendi stoğundaki ürünlerin satışını gerçekleştiren hem de çeşitli firmaları kendi bünyesinde istihdam eden bir platformdur.
Hepsiburada ‘da mağaza açmak isteyen kişilerin mağaza açma talebinde bulunmaları ve gerekli formları doldurmaları yeterlidir.
Hespiburada üzerinden herhangi bir ürün almak isteyen ve bu ürünü araştıran kişilerin karşısına o ürünün mevcut olduğu bütün satıcılar çıkmaktadır.
Müşteriler istek ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri satıcıdan alışveriş yapabilmektedir.

hepsiburada eticaretteyimHepsiburada’da mağaza açan satıcıların dikkat etmesi gereken bir temel unsur vardır. Bazı platformlarda sistem, satılan ürünün satıcı tarafından platforma gönderilmesi şeklinde çalışmaktadır.
Yani alıcının satın aldıkları ürünler önce mevcut platforma, sonra da platform tarafından alıcıya ulaştırılmaktadır.
Oysa hepsiburada’dan yapılan alışverişlerde, satıcı ürünü doğrudan alıcıya ulaştırmakla yükümlüdür.
Herhangi bir ara işleme gerek yoktur.Hepsiburada ile benzerlik gösteren online Pazar yerleri aşağıdaki gibidir:

  • eBay
  • Gittigidiyor
  • N11
  • Alibaba
  • Trendyol

hepsiburada

Neden Hepsiburada’da Mağaza Açılmalı?

Yukarıda da değinilmiş olduğumuz gibi “eticaret” dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Hepsiburada’dır.
Bu şirket, aynı zamanda ülkemizin en eski eticaret şirketlerinden biridir. Bir sektörde yıllarca hizmet sunmak gerekli güven ortamının oluşması için yeterlidir.
Bu şirkette mağaza açmanın avantajları ise aşağıda verildiği gibidir. Hepsiburada, Türkiye’nin en yaygın kullanılan online Pazar yerleri listenin başlarında gelmektedir.
Bu sebeple oldukça geniş bir hedef kitlesinin bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu sitede mağaza açmak isteyen kişilerin karşılaşacağı en büyük avantaj da budur.
Normal şartlarda eticaret ile uğraşan bir firmanın tanınırlık elde edebilmesi için oldukça fazla çalışması gereklidir. Bu işlemin aynı şekilde masraflı olacağını söylemek de mümkündür.
Çoğu kişi bu işlemi reklamlar ile ünlülere gönderdikleri ürünler ile yapmaktadır.Oysa her ikisinin de ayrı bir masraf gerektirdiği aşinadır.
Oysa hepsiburada sitesinde mağaza açan firmalar, doğrudan bu hedef kitle ile karşı karşıya kalmaktadır.

  • Hepsiburada için oldukça güvenilir bir platform demek mümkündür. Ortalama 20 yıldır e ticaret sektöründe olan ve faaliyetlerine hız kesmeden devam edip “en büyük, en bilindik” olma yolunda ilerleyen bir platformun güvenilir olmaması işten bile değildir. Bu nedenledir ki, sitede mağaza açmak isteyen firmalarda da bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlamayan firmaların satıcı olarak faaliyet göstermeli mümkün değildir. Olumsuz gibi görünen bu durumun olumlu yönlerinin birde fazla olduğunu söylemek de mümkündür. Her şeyden önce bu sitede hizmet vermeye kabul edilen firmaların güvenilirliği tescillenmektedir. Online alışverişteki en büyük problemin güven olduğu hesaba katıldığında bu durumun önemi anlaşılacaktır.
  • Hepsiburada’ya üye olan firmalar, kendi markalarını hepsiburada adı ile güçlendirebilirler. Çeşitli şartları yerine getirip hizmet vermeye hak kazanan bu firmaların mevcut sitenin desteğini ve marka gücünü arkalarına aldıkları tahmin edilebilir bir gerçektir. Bu sebeple hizmet vermeye hak kazanmış firmaların hem güven kazandıkları hem de marka bilinirliğini arttırdıkları ortadadır.

eticaret

Yorum Yap :)