Instagram Shop Modülü

Kurulum için aşağıdaki 18 adımı takip edebilirsiniz; 

1- https://developers.facebook.com/ adresine giriş yapılarak kuruluma başlanır.
2- https://developers.facebook.com/apps/ uygulamalar ekranından Add a New App butonuna tıklanır ve çıkan pop-up’da oluşturacağımız uygulamaya (App’e) isim verilir.[/vc_column_text][vc_column_text]

instagram shop
instagram shop

3- Uygulama oluşturma işleminden sonra ürün ekleme yapmalısınız.
Bunun için Create App ID dedikten sonra yönlendirilen sayfada Instagram ürünü için kurulum yapmalısınız.
Ekran görüntüsündeki gibi Instagram seçilerek Set Up butonu tıklanır.

instagram shop
instagram shop

4- Bu işlemden sonra yönlendirilen sayfada sol menüden Settings > Basic sayfasına gidilerek platform ekleme işlemi yapmalısınız.
Ekran görüntüsündeki gibi açılan sayfada Add Platform butonuna tıklanır.5- Açılan popup da Website seçilir ve alan adı bilginizi girmeniz için text alanı açılır.

Alan adınızı girdikten sonra Save Changes butonuna tıklayarak sayfayı kaydedebilirsiniz.6- Platform ekleme işleminden sonra sol menüden Instagram > Basic Display sayfasına gidilerek instagram app oluşturuyoruz. Bunun için Create New App butonuna tıklayınız.

Açılan popupda uygulama adı alanını doldurarak Create App butonuna tıklayınız.7- Artık instagram App oluşturmayı yaptığımız için Instagram App ID ve Instagram Secret ID bilgilerimizi görebiliriz. InstaShop kurulumu için eticaret sitenizin panelindeki url bilgilerini ;
siteniz  com/admin/index.php?route=extension/module/instagram_gallery&user_token=LFegJvj9FMduqwqv2RAbx2kh5Txsz2o6 kısmına girebilirsiniz.
test mini combin ‘de yapıldı. sonuç başarılı

İnstagramda Eticaret, Social Media Marketing #1

 

1 Yorum

İnstagram'da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey - Eticaretteyim
19 Ekim 2023

[…] Instagram Shop Modülü […]

Yanıtla

Yorum Yap :)