Eticaret Başarı İpuçları

1. Küçük başlayın

Yüzlerce ürün içeren devasa, üst düzey bir web sitesi oluşturmaya çalışırken çıkmaza girmeyin. Standart bir e-ticaret sitesiyle başlayın ve sipariş verme ve sipariş karşılama sürecinizdeki sorunları çözerken müşteri ilgisini ölçmek için üç veya dört ürünü test edin.

eticaret sitesi
eticaret sitesi

2. Test edin, öğrenin, geliştirin

İlk çabalarınızda kusursuz olmayı beklemeyin. Teknoloji, işleri hızlı ve ekonomik bir şekilde denemenize ve geliştirmenize olanak tanır.

Herhangi bir e-ticaret işine başlamadan önce, öncesinde ve sonrasında test ve analizlere yatırım yapmalısınız. Müşteri gibi düşünün ve neyin işe yaradığını, neyin yaramadığını ve bu cevapların ardında yatan nedenleri anlayın.

sosyal medya yönetimi
sosyal medya yönetimi

 

3. Dikkat Çekici olun

Çekici ürün resimleri, net açıklamalar ve kolayca gezinilebilir bir sayfa tasarımı kullanın, böylece ziyaretçiler aradıklarını hızla bulabilir ve satın alabilirler. Ayrıca, eğlenceli ve eğitici ekstralarla ziyaretçilerin ilgisini çekin ve blog kullanın: Ürünler için nasıl yapılır ipuçları, ilginç videolar ve şirketinizin hikayesiyle ilgili arka plan bilgileri.

Styling

4. Sosyal Medya yı Kullanın

Size sosyal medyayı dış kaynak kullanmadığını veya diğer ekip üyelerine devrettiğini söyleyen herhangi bir e-ticaret girişimcisi dürüst değildir.. Sosyal medya, müşterilerinizin hayatlarına kesintisiz bir bakış sağladığı için işinizin kalbidir. Bir sosyal medya yöneticisine sahip olmak gayet iyi olsa da, sizin de buna dahil olmanız son derece önemlidir.
Kullanabileceğiniz Sosyal Medya platformları, Facebook, İnstagram, Pinterest, linkedin ve Twitter ( Örn twitter kullanmıyorsanız twitter hesabı acıp markanızı zedelemeyın)

5. Müşteri Yorumlarına Yer verin

4 numaralı ipucuyla birlikte, e-ticaret sitelerinize sosyal öğeler eklemek harika bir fikirdir. Ürün incelemeleri,  yorumları ve referanslar gibi şeyler hesabınızı takip eder ve hatta sosyal oturum açma seçenekleri bile dönüşüm hunisine yardımcı olur.

google merchant

6. Mobile Önem Verin

Bizim gibi bilgisayar kullanıcıları çok az ve her insan da mobil cihaz var her an her yerden E-ticaret sitenize girebilecek potansiyel için mobil Uygulamaya düzene önem gösterin.

sosyal medya yönetimi
sosyal medya yönetimi

7. Seo & Sem e Önem Verin

E-ticaret ekonomisi hızlı bir büyüme yaşarken, yakında daha fazla sayıda işletme bu sektöre girecek. Bu, rekabette öne çıkmak için SEO’nun zirvesinde kalmanın her zamankinden daha önemli olacağı anlamına geliyor. Yetenekli bir SEO uzmanı ile bağlantı kurmak, uzun vadede rekabetçi kalmanıza ve reklam giderlerinizi önemli ölcüde azaltarak firmanıza yardımcı olacaktır.

Rakip Analizi
Rakip Analizi

 

8. Kitle edinin ve data toplayın

Tek bir site ile  başlamayı ve bırakmayı planlamıyorsanız (çoğu girişimci denemeye devam etmek ister), gelecekteki lansmanlara yardımcı olmak için müşteri bilgilerini toplamanız ve veritabanları oluşturmanız çok önemlidir. Hangi şehirlerden Hangi saatler arasında Hangi yaş ortalaması, Hangi cinsiyet ve hatta Mail ve Telefon datası da biriktirmenizde fayda var.

yazi yazarak para kazanma

9. Araştırmaya ve Yeniliklere devam edin.

Son olarak, asla gelişmeyi bırakmayın. Teknoloji , trendler ve müşteri zevkleri değişecek ve bu kadar değişken bir pazarda başarılı olmak istiyorsanız siz de değişmelisiniz.

Bu dokuz ipucu ile başarılı bir e-ticaret tabanlı girişimci olma yolunda ilerleyebilirsin. Detaylı bilgi için E-ticaret Danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)
Content Protection by DMCA.com