Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde profesyonel bir adres arayışınız mı var? Eticaretteyim.com ile kurumsal kimliğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Firmanızın ya da şirketinizin kurumsal imajını, sektörde hem rakiplerinize hem de hedef kitlenize kanıtlamanın en temel yolu kurumsal kimliğinizi en doğru şekilde oluşturmaktan geçer. Bu sayede firma ya da şirketinizin imajını ve sektördeki duruşunu da net bir şekilde ifade etmiş olursunuz.

Kimlik kargaşasını tamamen ortadan kaldırmanızı sağlayan kimliğiniz, aynı zamanda hem diğer firmalara hem de hedef kitlenize karşı daha prestijli olmanızı sağlayan önemli bir gerekliliktir. Dolayısıyla da profesyonel düzeyde yapılması gereken çalışmalar bütünüdür.

Firmanız ya da markanız için en doğru imajı en etkileyici şekilde çizmek istiyorsanız Eticaretteyim.com ile doğu adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, firmanızın hem size hem de çevreye karşı prestijli bir şekilde görünmesini sağlayan ve diğer tarafından kurumsallığını arttıran önemli bir ihtiyaçtır. Eğer pazarlama ve e-ticaret sektöründe öncü ve lider bir marka haline gelmek istiyorsanız işe öncelikle etkileyici bir kimlik oluşturmakla başlamalısınız.

Firmanızın kimliği, profesyonel uzmanlar tarafından aşamalar halinde oluşturulur. Bu kimlik sayesinde firmalara ve hedef kitlenize karşı hem saygınlığınız hem de prestijiniz artacaktır. Dolayısıyla da güven veren bir firma olarak hedef kitlenizin ürün ve hizmetlerinize olan güveni de artacağındaki pazaryerindeki satışlarınız da artış göstermeye başlayacaktır.

Kurumsal Kimlik Nelerden Oluşur?

Kurumsal kimlik dendiğinde tek bir unsurdan bahsetmek mümkün değildir. Kimliğinizi hem hedef kitlenize hem de rakipleriniz ve paydaşlarınız olan diğer firmalara farklı şekillerde gösterebilirsiniz. Dolayısıyla kurumsal kimliğin birden çok yolu olduğunu söylemek mümkündür.

Kurumsal kimliğinizi göstermenin yollarınızı firma ya da markanızın özelliklerine göre sizler belirleyebilirsiniz. Ürünlerinizin ambalajları, firmanızın bina tasarımları, tabelalar, fuar ve sergiler, firmanızda kullandığınız zarf ve dosyalar, sertifikalar, kataloglar, reklamlar ya da kartvizitler firmanızın kurumsal kimliğini oluşturabilecek unsurlardır.

Ayrıca eğer varsa firmanızın bayrak ve flamaları, takvim, bloknot ve promosyon ürünleri de firmanızın kurumsal kimliğini ortaya koyan ürünler olabilmektedir.

Eticaretteyim.com kadrosu olarak sizlere uzman bilgimiz ve deneyimlerimiz ışığında firmanız ve markanız için en etkileyici kimlik unsurlarınızı size özel tasarlayarak kurumsal kimliğinizi en etkili şekilde ortaya koymanızı hedeflemekteyiz.

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

Hedef kitlenize ürün ve hizmet sunduğunuz bir firmanız, markanız ya da şirketiniz var ise kurumsal kimlik sizin için son derece önemlidir. Her ne kadar basit olarak görünse de aslında pazaryerindeki imajınızı ve prestijinizi ortaya koyan kurumsal kimliğiniz sayesinde pazaryerindeki güvenilirliğinizi ve kalitenizi arttıran önemli hususların başında gelmektedir.

Kurumsal kimliğinizi kendi firmanıza özel olan logo ve benzeri gibi görsellerle profesyonel düzeyde oluşturduğunuzda markalaşma ve marka yönetimi sürecinize ciddi anlamda destek olacaktır. Günümüzde kendisini kanıtlamış firma ve sitelere baktığınızda kendilerine özgü logolarının olması ve kurumsal kimliğini kanıtlayarak belirli bir imaj çizdiklerini görmek mümkündür. Bu noktada kurumsal kimliğin önemi oldukça fazladır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Eticaretteyim.com, sizlere sunduğu geniş hizmet yelpazesi içerisinde aynı zamanda kurumsal kimlik çalışması hizmetleri de sunmaktadır. Grafik ve web tasarımları ile çalışmalarını güçlendiren kadromuz, firmanıza ya da markanıza ait özel görselleri kullanarak pazaryerinde sadece size özel olan ve prestijinizi güçlendirecek kimlik unsurlarını sizler için tasarlamaktadır.

Tasarım sırasında sizin istekleriniz her zaman ön planda tutulmaktadır. Ancak markanızın ya da firmanızın özellikleri ve içeriği konusunda uzmanlarımız en doğru kimliğe sahip olabilmeniz için sizlere hem danışmanlık hem de teknik tasarım hizmetleri sunmaktadır.