Akillimobile Telefon ve Aksesuarlar

akillimobile

Telefon Yedek Parça: Cep telefonlarının fabrikaları telefon ürettikleri gibi ihtiyaç halinde gerekli tamirlerin yapılabilmesi için bir de yedek parça üretimi yaparlar. Bu sayede herhangi bir sorun çıktığında gerekli durumlarda telefon yedek parça sipariş edilir ve parça değişimi yapılarak sorun giderilir.

Bu sayede kişi her sorun çıktığında yeni bir cep telefonu satın almak zorunda kalmayacaktır. Pek çok açıdan yedek parça tamiri cihazın ömrünü uzatarak, fonksiyonlarını eskisinden iyi bir hale getirerek kişiye kazanç getirmektedir.

Piyasa bulunan her telefon markasının kendi marka modeline özel olarak ürettiği yedek parçalar vardır. Markalar bunları birbirinden ayırt etmek adına her birine özel bir seri numarası vermektedir. Bu sayede telefonlar, tıpkı sıfır hallerinde olduğu gibi bir konuma yeniden usta eller sayesinde getirilebilir.

Garantili Yedek Parça

Garantili yedek parçalar sorun çıktığında değiştirilebilecek telefon yedek parça türleri arasında yer alır. Bu parçalar sayesinde bireyler garanti kapsamı içerisinde cihaz yine aynı sorunu çıkarırsa ücretsiz değişim talebinde bulunabilirler.

Yedek Parça Temini

Yedek parça temini için üretim yapan yerler ya da yedek parça satıcıları bulunmaktadır. Küçük şehirlerdeki işletmeler, İstanbul gibi büyük illerden yedek parça temini yapabilmektedir. Eğer yaygın bir telefon markası söz konusu ise küçük illerde de pek çok marka yedek parçalar bulunacaktır.

Yedek Parça Modelleri

Telefon yedek parça modelleri belirlenirken telefonun markasına ve seri numarasına bakılır. Buna göre ilk olarak şehir içinde sonrasında şehir dışında, online ya da bilinen bazı büyük yedek parça dükkanları aranarak kargo ile parça getirtilir.

Sonrasında da parçanın tamiri yapılır ve cihaz çalışır halde, sorun giderilmiş şekilde sahibine teslim edilir.

Cep Telefonu Yedek Parça Toptancıları

Yedek parça mağazalarında bulunan pek çok malzeme cep telefonu yedek parça toptancılarından temin edilir. Ancak bu temin edilirken en yaygın olarak piyasada kullanılan marka telefonların yedek parçalarından bazıları getirtilir. Bu sayede herhangi bir sorun ile müşteri mağazaya geldiğinde hızlı bir şekilde birkaç saatte ya da 1-2 günde sorun çözüme kavuşturulur. Eğer yaygın olarak kullanılmayan bir telefonda sorun bulunuyorsa yedek parçalar için başka illerden parça temin etmek ve hatta yurt dışından getirtilmesinin gerekmesi bile söz konusu olabilmektedir.

Bu nedenle bireyler, eğer herhangi bir sorun çıkması ihtimaline karşı hızlı bir çözüm olmasını istiyorlarsa ülkenin dört bir yanında sıklıkla kullanılan son trend cep telefonlarından birini satın almalıdır. Birkaç sene boyunca telefonun modası geçse dahi telefoncularda parçaların bulunması konusunda bir sıkıntı yaşamayacaklardır.


Orijinal Yedek Parça

Orijinal telefon yedek parça ve çıkma yedek parça gibi terimler, günlük hayatta karşınıza çıkabilir. Yaygın kullanılan cep telefonu markalarının orijinal yedek parçalarına erişmek son derece kolaydır. Ancak yaygın olmayan markalar için çıkma parçalar tercih edilebilir. Bu daha uygun fiyatlı olacaktır ama diğeri daha uzun ömürlüdür.